Ausų plastika

Atlėpusios ausys – tai dažniausiai pasitaikanti įgimta ausų deformacija. Dalis žmonių geba tai paversti išskirtinumu, tačiau besiformuojančios asmenybės – vaikai ir paaugliai – neretai dėl šios savybės patiria užgauliojimus ir ima kompleksuoti.

Ausų anatomija ir dydis, yra paveldima, todėl paplitusi nuomonė, kad atlėpusios ausys vaikui priglus savaime ar miego metu galvą tampriai apvyniojus skarele – mitas. Tad plastinė operacija yra  vienintelis būdas pakoreguoti ausų atlėpimą. Operacija atliekama ne jaunesniems nei šešerių metų pacientams, kadangi pirmaisiais gyvenimo metais ausies augimas yra sparčiausias, o šešiamečio ausies dydis sudaro jau 96 proc. suaugusio žmogaus ausies dydžio.

Atlėpusių ausų korekcija, kaip ir bet kuri kita plastinė operacija, turėtų būti atliekama tvirtai apsisprendus pačiam pacientui, tad tėvams visuomet rekomenduojama atvirai pasikalbėti su atžala ir objektyviai įvertinti situaciją.

Kaip atliekama ausų plastikos operacija?

Atlėpusių ausų korekcija paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą ir trunka 1–1,5 valandos. Jei tai reikalinga, vaikams operacija gali būti atliekama ir taikant bendrinę nejautrą, siekiant sumažinti patiriamą stresą ar neįprastus pojūčius. Operacijos metu pjūvis atliekamas ausies nugarinėje pusėje, tad audiniams sugijus randelis nėra pastebimas, o laikui bėgant jis tik dar labiau blykšta.

Gijimas trunka maždaug mėnesį – pacientai turi dėvėti specialius ausų tvarsčius, o kai šie nuimami, dvi savaites dėvima speciali juosta, prispaudžianti ausis. Vėliau ši juosta dar dėvima tik miego metu, iki kol audiniai visiškai sugyja ir nebelieka komplikacijų rizikos.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po ausų plastikos operacijos?

 • Pacientas namo gali vykti iškart po operacijos ar praėjus kelioms valandoms po jos.
 • Siūlai šalinami jau po savaitės laiko.
 • Dvi savaites ištisą parą reikia nešioti galvos raištį.
 • Keturias savaites ant ausų nakčiai reikia užsirišti galvos raištį.

Kontaktai

Mob. tel. numeris
Klinikos adresas
Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
El. pašto adresas

Palikite mums žinutę

  Susisiekti

  Rekvizitai

  • UAB “Medicinos grupės įranga”
  • Įm. k: 305689488
  • Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
  • info@drsklinika.lt
  Išlaisvink savo kūną - susisiek su mumis.
  Palikite mums žinutę
  Ir mes su Jumis susisieksime per 24 valandas

   Susisiekti
   Susisiekite
   Mob. tel. numeris
   Klinikos adresas
   Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
   El. pašto adresas
   Aciu!
   Mes su Jumis susisieksime per 24 valandas