Prakaitavimo mažinimas

Prakaitavimas – tai problema, kuri gali kankinti bet kuriuo metų laiku. Gausus prakaitavimas gali mažinti žmonių pasitikėjimą savimi, trukdo laisvam bendravimui, karjerai, asmeniniam gyvenimui.

Prakaitavimo intensyvumui įtakos turi daugelis veiksnių: prakaito liaukų kiekis odoje, paveldimumas, mitybos ypatumai, tam tikrų medikamentų vartojimas, hormone pusiausvyros ypatumai ir kt.

Vienas efektyviausių būdų išvengti šios problemos – botulino toksino injekcijos.  Jos gali būti taikomos esant padidėjusiam prakaitavimui pažastų, padų, delnų srityse.

Kas yra botulino toksinas ir kaip jis veikia?

Botulino toksinas – medžiaga, priklausanti neurotoksinams, gaminama Clostridium botulinum bakterijų, kuri blokuoja nervinio impulso perdavimą iš perifeninės nervų sistemos į prakaito liaukas Toksinas smarkiai susilpnina prakaito liaukų veiklą, bet suleistas į odą raumenims poveikio nedaro.

Procedūra labai paprasta, o poveikis akivaizdus: praėjus kelioms dienoms, pamirštama apie dezodorantus, nustoja prakaituoti delnai ar skleisti nemalonų kvapą drėgnos kojos. Geriausi rezultatai iki šešių mėnesių. Kai botulino toksino efektas pradeda blėsti, prakaitavimas pradeda po truputį sugrįžti. Kada kartoti gydymą, sprendžiama individualiai. Didelę įtaką gydymo rezultatai turi gretutinės organizmo būklės, specialisto rekomendacijų  laikymasis, taip pat individuali organizmo reakcija į gydymą.

Kaip atliekama prakaitavimo mažinimo procedūra?

Procedūra yra paprasta ir saugi bei trunka apie 15-20 min. Į gausiai prakaituojančias odos sritis – pažastis, delnus ar padus – botulino toksinas leidžiamas maždaug kas vieną centimetrą. Į pažastį įšvirkščiama 10-15 injekcijų. Maksimalus poveikis pasireiškia per 7-10 dienų po injekcijos.. Procedūra yra neskausminga, žmogus iškart gali užsiimti savo kasdienine veikla.

Ką reikia žinoti po prakaitavimo mažinimo procedūros?

 • Po botulino injekcijų odos dūrio vieta lieka paraudusi su papulėmis, bet tai išnyksta per 15–25 minutes.
 • Po procedūros 48 valandas injekcijos vietos negalima masažuoti.
 • Pirmas 2-3 dienas  po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginės saulės spindulių, soliariumo, saunos.
 • Pirmas dvi dienas vengti didesnio alkoholio kiekio vartojimo.

Kontaktai

Mob. tel. numeris
Klinikos adresas
Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
El. pašto adresas

Palikite mums žinutę

  Susisiekti

  Rekvizitai

  • UAB “Medicinos grupės įranga”
  • Įm. k: 305689488
  • Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
  • info@drsklinika.lt
  Išlaisvink savo kūną - susisiek su mumis.
  Palikite mums žinutę
  Ir mes su Jumis susisieksime per 24 valandas

   Susisiekti
   Susisiekite
   Mob. tel. numeris
   Klinikos adresas
   Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
   El. pašto adresas
   Aciu!
   Mes su Jumis susisieksime per 24 valandas