Prakaitavimas – tai problema, kuri gali kankinti bet kuriuo metų laiku. Gausus prakaitavimas gali mažinti žmonių pasitikėjimą savimi, trukdo laisvam bendravimui, karjerai, asmeniniam gyvenimui.
Prakaitavimo intensyvumui įtakos turi daugelis veiksnių: prakaito liaukų kiekis odoje, paveldimumas, mitybos ypatumai, tam tikrų medikamentų vartojimas, hormone pusiausvyros ypatumai ir kt.
Vienas efektyviausių būdų išvengti šios problemos – botulino toksino injekcijos. Jos gali būti taikomos esant padidėjusiam prakaitavimui pažastų, padų, delnų srityse.
Botulino toksinas – medžiaga, priklausanti neurotoksinams, gaminama Clostridium botulinum bakterijų, kuri blokuoja nervinio impulso perdavimą iš perifeninės nervų sistemos į prakaito liaukas Toksinas smarkiai susilpnina prakaito liaukų veiklą, bet suleistas į odą raumenims poveikio nedaro.
Procedūra labai paprasta, o poveikis akivaizdus: praėjus kelioms dienoms, pamirštama apie dezodorantus, nustoja prakaituoti delnai ar skleisti nemalonų kvapą drėgnos kojos. Geriausi rezultatai iki šešių mėnesių. Kai botulino toksino efektas pradeda blėsti, prakaitavimas pradeda po truputį sugrįžti. Kada kartoti gydymą, sprendžiama individualiai. Didelę įtaką gydymo rezultatai turi gretutinės organizmo būklės, specialisto rekomendacijų laikymasis, taip pat individuali organizmo reakcija į gydymą.
Procedūra yra paprasta ir saugi bei trunka apie 15-20 min. Į gausiai prakaituojančias odos sritis – pažastis, delnus ar padus – botulino toksinas leidžiamas maždaug kas vieną centimetrą. Į pažastį įšvirkščiama 10-15 injekcijų. Maksimalus poveikis pasireiškia per 7-10 dienų po injekcijos.. Procedūra yra neskausminga, žmogus iškart gali užsiimti savo kasdienine veikla.