Hialurono rūgštis – natūrali žmogaus organizme aptinkama medžiaga, randama jungiamajame audinyje. Šios rūgšties gausu sąnarių skystyje, kraujagyslių sienelėse, odoje ir kituose organuose. Vidutiniškai apie 25–30 gyvenimo metus žmogaus organizme hialurono rūgšties sintezė lėtėja, todėl oda praranda elastingumą, atsiranda smulkios raukšlelės. Hialurono rūgštį gamina fibroblastai. Šios jungiamojo audinio ląstelės atsakingos ne tik už hialurono, bet ir kalogeno, elastino skaidulų, glikoproteinų ir glikozaminoglikanų gamybą. Pagrindinė hialurono rūgšties savybė – vandens surišimas ir jo išlaikymas. Kuo labiau senstame, tuo mūsų organizmas vis mažiau pats gamina fibroblastų, hialurono, kalogeno, elastino, pradeda formuotis ar gilėti raukšlės.
Suleista į odą išilgai raukšlių, hialurono rūgštis užpildo jas iš vidaus. Suleista į skruostikaulius, ji suteikia jiems formą keičia veido kontūrą. Suleista į lūpas, ji atkuria lūpų kontūrą ir suteikia joms natūralaus putlumo.
Po injekcijų veido oda tampa lygesnė, išsaugoma natūrali veido mimika.
Priklausomai nuo raukšlės tipo ar lokalizacijos, gali būti leidžiama skirtingumo tvirtumo hialurono rūgštis. Plonyte adata suleidžiama hialurono rūgšties preparato. Jautresnėms vietoms taikomas papildomas vietinis skausmo malšinimas – jos patepamos skausmą malšinančiu kremu.