Ginekomastijos (krūties liaukos) pašalinimas vyrams

Ginekomastija (gr. gynec – moteriškos, mastos – krūtys) – tai vyrų krūtų padidėjimas, proliferavus liaukiniam krūties audiniui. Dažniausiai ši būklė yra nepiktybinė. Ginekomastija – gana dažnas reiškinys. 60–90 proc. naujagimių būna praeinantis liaukinio audinio išvešėjimas dėl iš mamos patekusių estrogenų. Paauglystėje ginekomastija pasitaiko 50–70 proc. berniukų, suaugusiems – 30–65 proc. Padidėjusios krūtys vyrams gali būti skausmingos, neretai sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą. Ginekomastija gali būti susijusi su nutukimu, hormoninių medžiagų apykaitos sutrikimu, kepenų ligomis ar vartojamų medikamentų poveikiu. Padidėjusios krūtys gali būti susiformavusios iš riebalinio audinio ir/ar iš liaukinio audinio. Dažniausiai tai abiejų audinių derinys.

Kaip atliekama ginekomastijos šalinimo operacija?

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir trunka nuo 1 iki 2 valandų. Operacijos metu dažnai atliekamas krūtį formuojančio riebalinio audinio nusiurbiamas. Jei krūtinė padidėjusi dėl liaukinio audinio, jis chirurginiu būdu pašalinamas kartu su riebalinio audinio pertekliumi. Pjūvis atliekamas palei apatinį spenelio areolės kraštą. Sunkiais ginekomastijos atvejais, dėl perteklinės krūtinės odos, poodinio audinio svorio, krūtys gali nutįsti ir ištempti areolę. Tokiais atvejais areolės padėtį bei dydį galima pakeisti atliekant krūties pakėlimą. Po operacijos paliekamas drenas, kuris paprastai pašalinamas sekančią parą.

Ką reikia žinoti po ginekomastijos operacijos?

 • Po operacijos reikia dėvėti specialų kompresinį korsetą, kuris pamažina patinimą ir padeda susitraukti likusiai laisvai odai.
 • Į darbą galima grįžti po kelių dienų, tačiau sportuoti ar dirbti sunkų fizinį darbą rekomenduojama pradėti tik po 3–4 savaičių;
 • Ginekomastija gali atsinaujinti. Tai ypač dažnai pasitaiko anabolinius steroidus vartojantiems vyrams.

Kontaktai

Mob. tel. numeris
Klinikos adresas
Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
El. pašto adresas

Palikite mums žinutę

  Susisiekti

  Rekvizitai

  • UAB “Medicinos grupės įranga”
  • Įm. k: 305689488
  • Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
  • info@drsklinika.lt
  Išlaisvink savo kūną - susisiek su mumis.
  Palikite mums žinutę
  Ir mes su Jumis susisieksime per 24 valandas

   Susisiekti
   Susisiekite
   Mob. tel. numeris
   Klinikos adresas
   Č. Sasnausko g. 19, Kaunas
   El. pašto adresas
   Aciu!
   Mes su Jumis susisieksime per 24 valandas