Tiek vyrų, tiek moterų identitetas bei savivertė yra neatsiejami nuo lytiškumo. Visgi dėl viešoje erdvėje formuojamo stipraus ir nerūpestingo vyro įvaizdžio, dalis stipriosios lyties atstovų vengia intymių temų, o ypač susijusių su lytinių organų išvaizda, nors nemaža dalis dėl to ir patiria psichologinį diskomfortą. Tačiau kai kalbame apie varpos ilginimą, reikia paminėti, kad kalbame tik apie jos išvaizdą ramybės būsenoje. Tad dažniausiai vyrams toks poreikis kyla iš noro jaustis psichologiškai tvirčiau ar laisviau esant nuogiems tarp kitų žmonių, pavyzdžiui, pirtyje, sporto salių dušuose, persirengimo kambariuose ir pan.
Pastaraisiais metais pasaulyje daugėja lytinių organų korekcinių operacijų, padedančių vyrams susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Viena jų – varpos plastika.
Varpos plastika – tai operacija, per kurią varpa gali būti pailginama ir padidinama jos apimtis.
Operacija trunka 1-1,5 val. ir atliekama taikant bendrinę nejautrą.
Dalis varpos yra vyro kūno viduje, prie gaktikaulio prisitvirtinusi raiščiu. Operacijos principas – atpalaiduoti varpą perpjaunant raištį.
Varpos pamato srityje daromas „˄” formos pjūvis. Pasluoksniui prieinama iki raiščio, fiksuojančio varpos šaknį, jis perpjaunamas ir taip atpalaiduojama dalis varpos, esančios kūne. Raiščių atskyrimas po gaktos kaulu leidžia penį pailginti 2–2,5 centimetro.
Jei pacientas pageidauja varpą pastorinti atliekamas ir riebalų persodinimas. Riebalai dažniausiai yra paimami nuo juosmens ar pilvo srities. Nusiurbti riebalai specialiai paruošiami ir numatytose vietose suleidžiami į varpą. Apyvarpėje padaromi nedideli pjūviukai, per juos švirkštu varpa pripildoma riebalų. Iš paciento riebalų varpos apimtį galima padidinti iki 2 cm.